سایت مدیریت آموزش

 سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS)

LMS مخفف عبارت "Learning Management Sysytem" است. این سیستم تحت وب است و از اجزای اصلی سیستم آموزش مجازی یا سیستم آموزش الکترونیکی محسوب می‌شود. ال ام اس یک زیر ساخت نرم افزاری برای مدیریت و اجرای دوره های آموزشی است که در این سیستم:

   - رصد کردن و ثبت کلیه فعالیت های کاربران
    - امکان گزارش گیری از کلیه فعالیت های انجام شده
    - مدیریت خودکار روند یادگیری
    - ارائه محتوای آموزشی با قالب های مختلف (pdf- ppt-mp3-mp4 ,…) و SCORM
    - آزمون الکترونیکی
    - انجام پروژه ها بصورت الکترونیکی
    و ......

را می توانید انجام دهید.

استفاده از  LMS برای فراگیران، درست شبیه به وارد شدن آنها به کلاس درس حضوری است. فراگیران با استفاده از ال ام اس می توانند محتوای الکترونیکی درس را مشاهده‌کنند و به پاسخ دهی تمرینهای درس یا شرکت در آزمون های آن بپردازند.

ابزارهای تعامل مدرس و فراگیران در LMS شامل:

    پرسش و پاسخ
    تالار گفتگو
    کلاس مجازی
    گفتگوی متنی

مدرس در هر لحظه می تواند کلیه فعالیت های فراگیران را رصد کند و نسبت به فعالیت های انجام شده نمره دهی کند یا مسیر آموزشی مورد نظر خود را اعمال نماید. در سیستم آموزش مجازی، امکان مدیریت دوره های آموزشی به صورت همزمان (با محوریت کلاس مجازی) و غیر همزمان (با محوریت محتوای الکترونیکی) وجود دارد.


سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی دژکام :

LMSدژکام   با هدف ارائه خدمات آموزشی به صورت الکترونیکی و تحت وب به فراگیران (دانشجویان، کارمندان، خودآموزان، دانش پژوهان و ...) برای انواع دوره های آموزشی دانشگاهی، ضمن خدمت و آزاد طراحی شده است.

این سیستم تاکنون در سازمان ها، بانک ها، دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی کشور به بهره برداری رسیده است. در LMSدژکام  موارد فرهنگی مربوط به سیستم آموزشی ایران عزیز و راحتی فراگیران برای استفاده، به طور کامل لحاظ شده است.

در LMSدژکام  امکان ایجاد یک دوره الکترونیکی خودکار با سقف تعداد فراگیر مشخص، وجود دارد. فراگیران می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند، هزینه دوره را پرداخت کنند و در زمان های تنظیم شده از قبل به مشاهده محتوای الکترونیکی بپردازند و سپس در آزمون آن دوره شرکت کنند و گواهینامه بگیرند.